Images: dla_Roberta.jpg8 sierpnia w Sejnach odbędzie się koncert charytatywny dla mojego przyjaciela Roberta Jatkowskiego. Zagrałem wiele tego typu koncertów w ciągu swojej 10-letniej kariery ale ten jest wyjątkowy. Zazwyczaj przyjeżdżałem i gościnnie występowałem tak, jak większość artystów. Ten koncert od samego początku sam zaplanowałem i zorganizowałem. Na pewno zostanie on w mojej pamięci na całe życie. Serdecznie zapraszam moich przyjaciół z całej Polski. Przyjeżdżajcie, wspierajcie i bawcie się razem z nami. Do zobaczenia w Sejnach.
news: kanada-mini.jpgZapraszam wszystkich z Toronto i okolic na koncert „The Colours of Love”… inny niż wszystkie… wielki… wyjątkowy… międzykulturowy. Organizatorką koncertu jest znana artystka – fotografik Maggie Habieda – Nowakowski, Kanadyjka pochodzenia polskiego. Obok mnie na scenie zobaczycie kanadyjskich artystów pochodzenia hinduskiego, włoskiego i kubańskiego. Ja sam śpiewać będę w 3 językach: polskim, angielskim i ...hindi.
Naprawdę! Nie żartuję! Szczegóły na plakacie.
Images: flaga-mini.jpgW ubiegły weekend po raz kolejny (który to już raz!) zagrałem koncert na Litwie. Znowu byli wspaniali organizatorzy, wspaniała publiczność, piękne kwiaty na koniec występu. Tyle razy  relacjonowałem moje niezwykłe podróże do tego arcysympatycznego kraju, że sam nie wiem,   ile i jakich komplementów mam użyć tym razem. To może wykorzystam słowa naszego Narodowego Wieszcza i z Waszych monitorów komputerowych wykrzyknę: „LITWO, OJCZYZNO MOJA!”
A teraz mniej poetycko, a bardziej zwyczajnie, podziękuję gorąco organizatorom – ks. Tadeuszowi i Alinie oraz postawnemu ochroniarzowi Romkowi. No i oczywiście publiczności  za liczne przybycie i wspólną zabawę.
news: kanada.jpgDziś odbywa się Festiwal Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze. Planowałem tam wystąpić śpiewając oryginalną, rosyjską wersję „Pupy...”, czyli utwór „Tancuj Rossija”, który w wykonaniu zespołu Glukoza podbił niemal cały b. ZSRR. Niestety organizatorzy wybrali innych wykonawców.Może do mojej kandydatury zniechęciła ich moja słaba znajomość języka rosyjskiego?:-)

Przysłowie mówi, że nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Będę miał więcej czasu na ...intensywną naukę języka angielskiego! A ten bardzo mi się przyda, gdyż
27 października wystąpię w Rose Theatre w Brampton w Kanadzie dla międzynarodowej publiczności. Na scenie towarzyszyć mi będą m.in. hinduska wokalistka, kubański wokalista i hinduski skrzypek. Zainteresowanych zapraszam do lektury artykułu, który ukazał się niedawno w Dzienniku Polonii w Kanadzie:
konkurs.jpgWłaśnie mija miesiąc od premiery "Pupy w Chałupach...Utworek jednych zadziwił, innych rozbawił, niektórych oburzył. :-) Jedno jest pewne - wszystkich zaskoczył! Po Waszych wpisach widać, że w większości POZYTYWNIE :-) Dostaję od Was mnóstwo miłych słów i komentarzy - za wszystkie, bardzo dziękuję.
Mimo braku emisji w RTV piosenka cieszy się coraz większą sympatią. Ma w sobie energię i żart. Nagrałem ją z myślą o dobrej zabawie, a wakacje to najlepszy czas na szaleństwo.
Dlatego ogłaszam pełen humoru KONKURS FILMOWY - pod hasłem:
WYGŁUPY w rytmie "PUPY..."!

Free Mp3
Uwaga!Uwaga!Uwaga! Właśnie odpaliłem specjalną stronę internetową promującą nowy utwór „Pupa w Chałupach”:
Oglądajcie teledysk (tylko dorośli!), ściągajcie BEZPŁATNIE wersję mp3 lub – również BEZPŁATNIE – dzwonki na telefony komórkowe.
Przekazujcie tę wiadomość swoim dziewczynom, chłopakom, przyjaciołom, znajomym, itd.
Niech bawią się wszyscy! Nie tylko ci z baru w Chałupach :-)
pupa_w_chalupachPrzedstawiam Wam nową piosenkę… "Pupa w Chałupach". Skąd taki dziwaczny tytuł? Ivan, taki grzeczny, przestał być grzeczny? Aby to wyjaśnić muszę powrócić do historii sprzed lat kilku…

W 2006 roku skontaktowali się ze mną dziennikarze Superekspressu. Bardzo im zależało na jakiejś sensacji. (Pracodawca groził zwolnieniem?) Wykombinowali tanią intrygę. Wychodzę na balkon owinięty tylko w ręcznik. Ręcznik przypadkiem spada na ziemię. Oni „cykają” fotkę z moimi gołymi czterema literami. Taka dziennikarska ustawka. Oczywiście zapewniali mnie solennie o dochowaniu dyskrecji.

Nie chciałem się zgodzić. Moją pasją jest śpiewanie, a nie wywoływanie tanich sensacji. Ale dziennikarze sprytni są… Poszli do kilku osób z mojego otoczenia. Zaczęło się wywieranie presji…A rok 2006 to był właściwie początek mojej kariery. No więc w końcu się zgodziłem. Moje cztery litery ozdobiły pierwszą stronę Super Expressu.

Solenne zapewnienia o dyskrecji poszły w kąt bardzo szybko. Tu i tam zaczęły krążyć plotki, że całe zajście było ustawką. Ostatecznie historię z moją pupą na balkonie znalazłem w tygodniku "Uważam Rze" (URze, nr 24/2011, str.37, Piotr Szymaniak, Maciej Miłosz, „Paparazzi: role zostały rozdane?”). Szef agencji fotograficznej opowiedział ją oczywiście anonimowo, oczywiście wymieniając mnie z imienia i nazwiska, oczywiście koloryzując historię dla mnie bardzo niekorzystanie. Niby to ja miałem nękać biednych fotografów, błagać by zorganizowali ustawkę dla ratowania mojej podupadającej kariery. Szef opowieść swą podsumował: „(Ivan Komarenko -przyp. mój) Nawet świecąc gołą pupą, nie sprawił jednak, że jego akcje poszybowały w górę”.

Szefie agencji! Czy ty i twoi balkonowi koledzy słyszeliście o takim terminie jak etyka zawodowa? To jest coś takiego dzięki któremu mogłeś np. w „Uważam Rze” wypowiedzieć swoje mądrości anonimowo. A tak przy okazji: mijają lata, a moje „akcje” mają się całkiem dobrze, pupa również. Jeśli chcesz zobaczyć jej aktualny wizerunek, to przyjdź do mnie osobiście wraz z balkonowymi kolegami. Pokażę wam zdjęcie bez czarnego prostokącika. Zapewniam solennie:-).

A fani niech się bawią... wszędzie, a nie tylko w Chałupach. Przy okazji pozdrawiam najsympatyczniejszego jurora „Tańca z Gwiazdami” Zbigniewa Wodeckiego, autora hitu „Chałupy welcome to”.